Düğünlerde en çok yapılan hatalar

Düğününüzde yapmamanız gerekenler

Düğününüz hayatınızın en önemli günlerinden biri. Yıllarca hayalini kurduğunuz ve uzun zamandır planladığınız o gün, mutlu olduğunuz kadar stresli olmanız da doğal. Ancak bu stresin kararlarınızı etkilemesine ve düğününüzü mahvetmesine izin vermemelisiniz. Farkında bile olmadan yaptığınız hareketler ya da sizi sevimli gelen bazı şeyler düğününüzde problem çıkarabilir.

Hasthag oluşturmaktan, doğru makyaj yapmaya kadar düğün gününüzde uzak durmanız gereken her şeyi Julibon.com yazdı.

Hasthag oluşturmak

Hasthag oluşturmak
Hasthag oluşturmak


Son zamanlarda çiftler arasında oldukça popüler olan düğün hasthag’i oluşturmak ilk bakışta çok sevimli gelse de pek doğru değil. #ayşeahmetwedding şeklinde bir hasthag oluşturup sosyal medyada düğününüzden paylaşımlar yapılmasını isteyebilirsiniz. Ancak bunu yaptığınızda düğün boyunca, gözlerini ellerindeki telefondan alamayan konuklarınız olacak. Emin olun konuklarınızın dans edip eğlenmek yerine, kim sosyal medyada en güzel paylaşımı yapmış yarışına girmesini istemezsiniz. Ayrıca gelinin de düğün boyunca elinde telefonla paylaşımları kontrol etmesi pek doğru değil.

Uzak bir mekan seçmek

Uzak bir mekan seçmek
Uzak bir mekan seçmek

Düğününüzü istediğiniz yerde yapmak elbette hakkınız. Ancak yurt içinde bir tatil beldesinde ya da yurt dışında yapacağınız bir düğüne herkesin katılmasını bekleyemezsiniz. Çoğu insan senede sadece bir kez tatil yapabiliyor ve bunu sizin düğününüze denk getirmek istememelerini anlayışla karşılamalısınız. Aileniz ve çok yakınlarınız dışında kimsenin sizin için böyle bir fedakarlık yapması gerekmiyor. Bu yüzden de kalabalık bir düğün istiyorsanız düğününüzü herkesin rahatlıkla gelebileceği bir yerde yapmalısınız.

Kıyafet değiştirmek

Kıyafet değiştirmek
Kıyafet değiştirmek

Yine son zamanların trendi düğünde kıyafet değiştirmek , en özel gününüzü kabusa çevirebilir. Belki düğünün yapılacağı mekana giderken beyaz ve daha sade bir elbise giyip orada gelinliğinizi giymeniz anlaşılabilir. Ancak törenden sonra tekrar gelinlik değiştirmekten hatta bu durumu abartmaktan kaçınmalısınız. Hem konuklarınız gelinin sürekli ortadan kaybolmasına anlam veremeyecek hem de siz fazladan yorulacaksınız. Unutmayın ki bu sizin düğününüz moda şovu değil.

Dans gösterisi

Dans gösterisi
Dans gösterisi

Gelinle damadın ilk dansı oldukça özel bir an. Bu anı ölümsüz bir hale getirmek istemeniz ve önceden hazırlanmanız doğal. Ancak bu hazırlığı abartıp konuklarınıza uzun bir dans gösterisi yapmanıza gerek yok. Çevrenizdekiler sizi ne kadar sevseler de bitmek bilmeyen dansınız sırasında tüm düşündükleri “yemeğe ne zaman geçeceğiz?” olacak. Ayrıca daha düğünün başından yorulacaksınız. Bunun yerine basit ve sade bir dansla açılışı yapmayı deneyin.

Yanlış zaman seçmek

Yanlış zaman seçmek
Yanlış zaman seçmek


Aynı mekan seçiminde olduğu gibi zaman seçiminde de sadece kendinizi değil konuklarınızı da düşünmeniz gerekiyor. Düğün için size özel bir tarihi planlayabilirsiniz, ancak bu tarih hafta içi bir güne denk geliyorsa herkesin katılamayacağını ya da konuklarınızın erken ayrılabileceğini bilmeniz gerekiyor. Herkesin rahatlıkla katılabileceği bir gün seçmeniz ya da tarih konusunda netseniz az kişinin katıldığı bir düğün planlamanız daha iyi olabilir.

Çok ağır makyaj yapmak

Çok ağır makyaj yapmak
Çok ağır makyaj yapmak

Birçok gelinin düğünde yaptığı en büyük hatalardan biri de abartılı makyaj yapmak. Günlük yaşamınızda dumanlı gözler, koyu renk rujlar ya da kırmızı ojeler size gerçekten yakışıyor olabilir. Ancak beyaz bir gelinliğin içindeyken abartılı makyaj sizi tahmin ettiğiniz kadar güzel göstermez. Düğününüzde daha doğal tonlarda bir makyaj tercih etmenizde fayda var. Zaten tüm gözler sizin üstünüzde olacağı için daha fazlasına ihtiyacınız olmayacak.

Damadı unutmak

Damadı unutmak
Damadı unutmak

Düğüne hazırlık süreci özellikle gelinler için oldukça stresli olabiliyor. Aynı şekilde düğün gününüzde de her şeyin mükemmel olması için çabalamanıza rağmen çıkan aksilikler sinirlerinizi bozabilir. Bu durum çiftler arasında tartışmalara neden olabildiği gibi zaman zaman gelinin damadı unutmasıyla da sonuçlanabiliyor. Bu günü yıllardır hayal ettiğinizi ve sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Ancak bu sadece sizin gününüz değil ve ancak eşiniz yanınızdayken anlamlı olabilecek bir gün. Bunu aklınızda tutmanızda ve her konuda onun da fikrini almanızda fayda var.

Düğüne hazırlık
Düğüne hazırlık


 

Kaynak : Pudra

Bir cevap yazın

WhatsApp chat